مدل آباژور

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شمامدل آباژور


گاهي اوقات به خصوص در حوزه هاي کاري هنري نياز به برش دقيق و پيچيده چوب است که چنين کاري با ابزارهاي سنتي و متعارف مقدور نيست. در اين گونه موارد مي توان از دستگاه برش ليزري استفاده نمود.مدلهاي آباژوري که در زير مي بينيد توسط تيم Pranaya Design طراحي شده است.آباژورهاي فوق العاده اي که در شب سايه هايي زيبا و فريبنده از پيچش گياهان ودرختان و اشکال هندسي بازيگوش را روي ديوار ايجاد مي کنند.


 تيم طراحي و ساخت اين آباژورهاي زيبا ساخت کشور چک ،متشکل از دو گروه است که در آن Josipa سرپرست تيم ايده پردازي وطراحي و Jirka سرپرست تيم ساخت آنها به کمک دانش وبرش ليزري است.


"Pranaya"ترکيبي از سه لغت prav, nav , yav به معني ( برگ، ريشه و تنه يک درخت است) بطور کلي به معني درخت زندگي است.با کنکاشي در اساطير ملل مختلف و نيز اساطير اديان مي توان به رمز پردازي هاي خاص درخت پي برد.ميان نمادهاي مختلفي که براي درخت قائل مي شوند، تعبير «درخت زندگي» و «درخت کيهان» که يکي، رمز «نوشدن و تجديد حيات» و ديگري «نماد پيوند ميان آسمان و زمين» است ديده مي شود .درخت زندگي مفهومي است که در علم، مذهب، فلسفه، اسطوره و ديگر زمينه‌ها استفاده شده‌است.درخت زندگي هم در لوگوي شرکت و هم در اکثر طرحهاي اين شرکت استفاده شده است.


بعد از شکل گيري طرح ها بصورت ديجيتالي ، برش ليزري آنها روي چوب توسط دستگاهاي پيشرفته انجام مي شود ودر پايان کار قطعات ليزر شده رنگ آميزي و توسط چسب به يکديگر متصل شده و لاک الکل زده مي شوندو نتيجه کارآباژورهاي زيبايي است که تصاوير آن را مي بينيد. اين آباژورهاي زيبا و فريبنده در دوسري ، درخت زندگي و اشکال هندسي توليد شده اند.ãäÈÚ

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما
محل تبلیغات شما
عکس آقای خامنه ای

آخرین جستجو ها