نورپردازي نما

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

اگر هرگونه سوال و یا اشکالی در رابطه با این زمینه و یا هر زمینه تحصیلی
مانند: مدرسه ، دانشگاه ، کنکور ، ارشد ، دکتری ، نظام وظیفه و... دارید ؛

...کافیست با ما تماس بگیرید

شماره تماس از خط ثابت 02170705003

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل
نورپردازي نما


بازيهاي المپيک تنها فرصتي براي گرده همايي ورزشکاران نيست بلکه نمايشي از فن آوري ها و نوآوري هاي معماري است.به عنوان مثال تصاوير زير مربوط به ساختمان Green Pix در المپيک 2008 پکن است که نماي آن به زيبايي و به کمک تکنولوژي هاي نوين ،نورپردازي شده است.


ساختمان Green Pix در مقابل مجموعه سرگرمي Xicui در پکن و در نزديکي محل بازي هاي المپيک 2008 واقع شده است .نماي تعاملي اين ساختمان با سطح انرژي پايين توسط Simone Giostra و همکاران ARUP طراحي شده است.


از ويژگي هاي بارز اين صفحه نمايش بزرگ رنگي LED که توسط سيستم هاي فتو ولتاييک روشن مي شود علاوه بر نورپردازي نما ، داشتن تجهيزات نورپردازي هوشمند بر روي پوسته نما جهت اجراي زنده هنرمندان از چين ، اروپا و آمريکا است.


فتو ولتاييک ( Photovoltaics) يا به اختصار PV، يکي از انواع سامانه‌هاي توليد برق از انرژي خورشيدي مي‌باشد. در اين روش با بکارگيري سلول‌هاي خورشيدي، توليد مستقيم الکتريسيته از تابش خورشيد امکان‌پذير مي‌شود. سلول‌هاي خورشيدي از نوع نيمه رسانا مي‌باشند که از سيليسيوم يعني دومين عنصر فراوان پوسته زمين ساخته مي‌شوند. وقتي نور خورشيد به يک سلول فتوولتاييک مي‌تابد، بين دو الکترود منفي و مثبت اختلاف پتانسيل بروز کرده و اين امر موجب جاري شدن جريان بين آنها مي‌گردد. مي‌توان فتوولتايک را در دسته فناوري‌هاي انرژي‌هاي تجديد پذير (نوشو) قرار داد.


نماها اکثريت سطح پوسته يک ساختمان را اشغال مي‌کنند. در حقيقت يک نما نخستين احساس بصري از ساختمان را به بينندگان خود انتقال مي‌دهد و معماران بنا نيز با استفاده از نما به بيان ايده‌ها و ترجمه خواسته‌هاي کارفرما با زباني ويژه از شکل و رنگ مي‌پردازند. مدولهاي استاندارد فتوولتائيک مي‌توانند به ديوار موجود ساختمان براي تامين نمايي موفق به لحاظ زيبا شناختي متصل گردند. اين واحدها بدون نياز به عايق به استراکچر متصل مي‌شوند که اين عمل توسط زيرسازي شبکه‌اي در مدولهاي فتوولتائيک صورت مي‌گيرد، بنابراين سيستم‌هاي فتوولتائيک مي‌توانند به عنوان بخش مهمي از عناصر نماي ساختمان مطرح شوند. چهره اصلي يک لايه فتوولتائيک به عنوان مصالح پوششي، شبيه يک شيشه رنگي است. لايه‌هاي فتوولتائيک حفاظت طولاني مدت در برابر شرايط جوي را تامين و مي‌توانند در هر اندازه، شکل، طرح و رنگي، برش و تهيه شوند و حتي قسمتي از نور روز را نيز به داخل ساختمان برسانند. اين عناصر ساختماني مي‌توانند بعنوان صفحات ساده نما، عناصر چند عملکردي براي نماهاي سرد و گرم، به عنوان سيستم سايه انداز يا بازشوعمل نمايند.ãäÈÚ

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما
محل تبلیغات شما

آخرین ارسال ها

عکس آقای خامنه ای

آخرین جستجو ها